QRest Czytnik kodów QR - Nowoczesne rozwiązanie dla biznesu

Czytnik kodów QR

Chcielibyśmy zaprezentować Ci niezwykle przydatne narzędzie dostępne w ramach systemu QRest - czytnik kodów QR. Aby korzystać z tej funkcji, niezbędne jest urządzenie z systemem Android 5.0 lub nowszym, które jest wyposażone w kamerę. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować na urządzeniu naszą dedykowaną aplikację "QRest - Czytnik", dostępną w Google Play Store.

pobierz z Google Play

Rejestracja czasu pracy za pomocą czytnika kodów QR jest prosta, intuicyjna i szybka, jednak wymaga wcześniejszej autoryzacji urządzenia. Proces autoryzacji zaczyna się od dodania czytnika do systemu. Aby to zrobić, należy przejść do sekcji "Ewidencja czasu pracy", a następnie do podsekcji "Czytniki". Tam znajduje się przycisk "Dodaj +", który umożliwia dodanie nowego czytnika do systemu. Wystarczy podać nazwę czytnika, tak aby można było go w przyszłości łatwo odróżnić od pozostałych urządzeń. Po dodaniu czytnika do listy, wykorzystaj przycisk aby wygenerować unikalny kod autoryzacyjny. Po zeskanowaniu tego kodu przez czytnik, urządzenie jest gotowe do pracy i może zacząć rejestrować rozpoczęcie i zakończenie pracy przez pracowników.

Jeżeli w Twojej organizacji jest potrzeba korzystania z więcej niż jednego czytnika, proces dodawania kolejnych urządzeń wygląda identycznie jak dla pierwszego. Pamiętaj jednak, że autoryzacja nowego czytnika tym samym kodem spowoduje automatyczne wylogowanie poprzedniego urządzenia.

Każdy z pracowników może rejestrować rozpoczęcie oraz zakończenie swojej pracy, poprzez pokazanie indywidualnego kodu QR, który jest przypisany do jego konta. Kod QR każdego pracownika jest dostępny w jego panelu użytkownika, w zakładce "Mój kod QR".

Na koniec chcielibyśmy zasugerować wyłączenie trybu oszczędzania energii na urządzeniu, na którym zainstalowana jest aplikacja "QRest - Czytnik". Pozwoli to na płynniejsze i stabilniejsze działanie aplikacji, co znacząco podniesie komfort korzystania z systemu QRest.

;